Pompy do wody

Proponujemy Państwu pompy firm: HONDA, Atlas Copco, Pramac.

  • Do wody czystej
  • Do wody brudnej
  • Szlamowe
  • Pływające
  • Elektryczne

 

Pompy serii WX, WB oraz QP firmy HONDA przeznaczone są do pompowania dużych ilości czystej wody. Stosuje się je przede wszystkim do irygacji – nawadniania lub osuszania. Przy czym przez wodę czystą rozumiemy wodę z rzek, jezior lub innych naturalnych zbiorników wodnych. Każde urządzenie wyposażone jest standardowo w kosz ssawny, który dodatkowo zabezpiecza przed stałymi zanieczyszczeniami takimi jak gałęzie lub kamienie.

 

Pompy półszlamowe to urządzenia pośrednie pomiędzy pompami do czystej i pompami do szlamowej wody. Bardzo wygodne w użyciu. Ze względu na małą masę pompy i jej małe wymiary z łatwością można ją transportować nawet samochodem osobowym. Cenione przez różnego rodzaju małe i duże firmy remontowe oraz jednostki OSP.

Pompy szlamowe marki HONDA to profesjonalny sprzęt na budowę i do akcji ratowniczych. Silnik, solidna konstrukcja, żeliwny wirnik o dużej gęstości to największe zalety pomp tej serii. Są chwalone przez jednostki straży pożarnych ze względu na niezawodność i skuteczność w akcji.

 

Pompy spalinowe pływające pozwalają na odprowadzenie wody z zalanych terenów, również trudno dostępnych, gdzie rozmoknięty grunt nie pozwala na zastosowanie stacjonarnej pompy. Wystarczy położyć taką pompę na powierzchni wody i uruchomić. Po uruchomieniu jest praktycznie bezobsługowa.

 

Pompy elektryczne serii WEDA są zaprojektowane z myślą o szerokiej gamie zastosowań. Produkty Weda są używane na całym świecie w przemyśle lekkim, budownictwie oraz górnictwie. Pompy te cieszą się uznaniem za wydajność, niezawodność oraz łatwość użytkowania.

Niektóre modele wyposażone są w wyłączniki pływakowe.