Produkt został dodany do porównywarki. został dodany obserwowanych produktów. Przejdź do porównywarki Przejdź do obserwowanych produktów

* SPRAWDZONA JAKOŚĆ * BEZPIECZEŃSTWO * NIEZAWODNOŚĆ *

Blog
image12.png

Ubijaki wibracyjne - wszystko co musisz wiedzieć

Ubijaki wibracyjne potocznie nazywane “skoczkami” są dobrze znanym i popularnym wyposażeniem ekip budowlanych. Ich zadaniem jest mechaniczne zagęszczanie gruntu. Praca silnika tworzy wibracje przenoszone na płytę roboczą, przylegającą do ziemi. W ten sposób podłoże jest zagęszczane.

 

Ubijaki są najczęściej stosowane w budownictwie, przy pracach drogowych i brukarskich oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba silnego zagęszczenia gruntu. Zasada działania wydaje się być bardzo prosta, jednak w przypadku urządzeń najnowszej generacji za wszystkim stoją zaawansowane systemy.

 

Ubijaki wibracyjne - zastosowanie

Niewielka powierzchnia płyty roboczej sprawia, że ubijaki wibracyjne doskonale nadają się do zagęszczania małych powierzchni i w trudno dostępnych miejscach. Ponadto tym można go łatwo transportować. Zagęszczarki stopowe będą optymalnym rozwiązaniem w przypadku mniej wymagających prac budowlanych, takich jak przygotowanie podłoża pod rurociągi, rowy lub wykopy.

Ubijaki wibracyjne - jakie wybrać?

Stopa wibracyjna

Kupując ubijak wibracyjny, warto zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. Spore znaczenie będzie miała szerokość stopy wibracyjnej, która powinna być uzależniona od docelowej powierzchni i głębokości zagęszczania. Mniejsze zagęszczarki sprawdzają się przy zagęszczaniu podłoża pod niski chodnik, prace przy budowie kanalizacji czy wykopy fundamentowe. Niewielkie rozmiary stopy wibracyjnej pozwalają na zastosowanie mniejszych i bardziej ekonomicznych silników benzynowych. W przypadku bardziej rozbudowanych urządzeń należy liczyć się z większymi wydatkami na ich zakup i eksploatację.

 

Ubijak wibracyjny MIKASA MTX-60E posiada stopę o rozmiarach 26,5x34cm, która doskonale sprawdza się przy mniejszych powierzchniach. Ponadto jest ona formowana z jednego kawałka sprasowanego drewna co gwarantuje odporność podczas pracy w trudnych warunkach

Ubijaki wibracyjne - wybór silnika

Należy również pamiętać o różnicach między silnikami dwu- i czterosuwowymi. Mniej skomplikowane silniki dwusuwowe mogą pracować w każdej pozycji. Wymagają one jednak smarowania olejem z zewnątrz. Z kolei silniki czterosuwowe charakteryzują się mniejszym i czystszym spalaniem, dzięki czemu są bardziej ekologiczne, a przede wszystkim tańsze w użytkowaniu.

Ubijak wibracyjny BOMAG BT65 posiada silnik czterosuwowy, który doskonale sprawdza się przy budowie kanałów oraz rowów. Automatyczna kontrola poziomu oleju chroni silnik przed uszkodzeniem, natomiast jego osłonka chroni przed uszkodzeniami manualnymi.


Ubijaki wibracyjne - liczba uderzeń

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest liczba uderzeń. Im jest ona wyższa, tym lepsza gęstość podczas jednego przejazdu. W parze z nią idzie również siła odśrodkowa, która mówi o energii przekazywanej na podłoże przez stopę skoczka. Im jest ona większa, tym grubszą warstwę podłoża można utwardzić.

Ubijaki wibracyjne liczbą uderzeń 700 na minutę takie jak model SRV620 zapewniają wysokie zagęszczenie gleby. Mimo tak wysokiej liczby ta maszyna dzięki wąskiemu pałąkowi sterowania oraz zoptymalizowanej stopie roboczej zapewnia duży komfort użytkowania, a co za tym idzie łatwą pracę.

Ubijaki wibracyjne - mirbest.pl

Sklep mirbest.pl w swojej ofercie posiada kilkanaście ubijaków wibracyjnych różniących się od siebie wyżej wymienionymi parametrami. Bogactwo wyboru gwarantuje, że każdy znajdzie maszynę dostosowaną do swoich potrzeb. Ceny naszych produktów można negocjować, a przy zakupie powyżej 400 złotych dowieziemy do Ciebie towar całkowicie za darmo! Nasi klienci posiadają również prawo do zwrotu sprzętu przez pierwsze 14 dni od dokonania zakupu. Serdecznie zapraszamy.

Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.
Phone widget