Produkt został dodany do porównywarki. został dodany obserwowanych produktów. Przejdź do porównywarki Przejdź do obserwowanych produktów

* SPRAWDZONA JAKOŚĆ * BEZPIECZEŃSTWO * NIEZAWODNOŚĆ *

Atlas Copco QEP R12 S5 Agregat prądotwórczy 1-faz. (230V 11,9kVA, AVR, SZR) AUTO + OLEJ + DOSTAWA GRATIS

cena: 31734,00
Produkt dostępny wkrótce
Producent:
ATLAS COPCO
Opis

Podana cena zawiera koszt wykonania przeglądu przedsprzedażnego (zerowego).

 

Agregat prądotwórczy QEP R12 wyposażony jest w automatyczny rozruch, który może stanowić układ zasilania rezerwowego - działa w systemie z agregatem. Automatyka podłączona do sieci elektrycznej budynku przez cały czas monitoruje jej parametry - włącza agregat prądotwórczy w przypadku zaniku napięcia (braku prądu) oraz wyłącza go podczas powrotu napięcia.

Jednofazowy generator prądotwórczy serii QEP R12 S5 marki Atlas Copco oferuje elektryczny rozruch, zapewniając niezawodną moc i uruchomienie za pierwszym razem – nawet po dłuższych okresach bezczynności. Ryzyko uszkodzeń wskutek nieprawidłowego użytkowania lub przeciążenia jest zminimalizowane dzięki wbudowanemu wyłącznikowi różnicowoprądowemu.

 

Wyposażenie standardowe:

+ Automatyczny moduł rozdziału mocy (ATB) z funkcją AMF (automatyczny rozruch w razie awarii zasilania sieciowego), w tym złącze

+ Kluczykowy rozruch elektryczny

+ Duży zbiornik paliwa

+ Gniazda 1 x SCH, 1 x 3P16A, 1 x 3P32A

+ Automatyczna regulacja napięcia (AVR)

+ Panel oprzyrządowania – woltomierz (wszystkie modele), zegar i częstotliwościomierz (wybrane modele)

+ Zabezpieczenie magneto-termiczne

+ Wyłącznik różnicowoprądowy

+ Złącze do rozruchu zdalnego

+ Zabezpieczenie przed niskim poziomem oleju

+ Zgodność z CE w zakresie emisji hałasu (wersje benzynowe)

 

Wyposażenie opcjonalne (płatne dodatkowo):

+ Zestaw kółek transportowych

+ Zdalny bezprzewodowy rozruch i wyłączenie, ze złączem

 

Producent:  Atlas Copco
Model:  QEP R12 S5 AUTOMATYKA
Napięcie:  230 V
Moc max.:  11,9 kVA
Moc znamionowa:  10,1 kVA
Częstotliwość:  50 Hz
Silnik:  Honda GX630 benzynowy 
Rodzaj rozruchu:  elektryczny
Pojemność zbiornika paliwa:  24 l
Czas pracy przy mocy znamionowej:      4,3 h
Stabilizacja napięcia (AVR):  tak
Wymiary:  960 x 641 x 667 mm
Masa:  190 kg

 

 

❣️ Zalety zasilania awaryjnego 

System zasilania rezerwowego jest praktycznie bezobsługowy, ponieważ potrzebuje tylko uzupełniania paliwa. Właściciel domu z automatycznym podłączeniem do instalacji elektrycznej budynku jest pewien, że wszystkie odbiorniki prawidłowo funkcjonują. Może też otrzymywać powiadomienia SMS o pracy automatyki. Dodatkowo, system ten umożliwia odłączenie i przeniesienie agregatu w miejsce, w którym w danej chwili jest potrzebny. W takich przypadkach system pracuje w trybie manualnym.

Jak dobrać moc agregatu ❓

Moc wybranego generatora musi być większa od sumy mocy wszystkich odbiorników, które mają być podłączone do agregatu. W tym celu można posłużyć się miernikiem elektrycznym, ale ponieważ każdy odbiornik ma inny prąd rozruchowy, najlepiej poradzić się fachowca. Istotnym, z punktu widzenia odbiorników, jest także system stabilizacji napięcia. Odbiorniki indukcyjne (np. lodówka, zamrażarka, elektronarzędzia, klimatyzatory itp.) oraz elektroniczne bardzo czułe na jakość prądu (np. sterowniki pieców C.O, komputery i laptopy, telewizory LCD, PDP, LED, wzmacniacze, sprzęt Hi-Fi), powinny być podłączane do agregatów gwarantujących stabilne parametry częstotliwości i napięcia.

WAŻNE! 🛑

- Podłączenie agregatów z automatyką do instalacji budynku musi być zgodne z przepisami zasilania rezerwowego i podłączania do sieci. Musi też być wykonane przez elektryka z odpowiednimi uprawnieniami, ponieważ niewłaściwe podłączenie generatora do instalacji elektrycznej budynku może spowodować zwrotne przepięcie z siecią, którego skutki są niebezpieczne dla życia i zdrowia.
- Agregat z automatyką powinien pracować w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu (powinno być wyposażone w czerpnię i wyrzutnię powietrza oraz układ odprowadzenia spalin - w tej kwestii warto skonsultować się z kominiarzem.

Parametry techniczne
 • Producent: Atlas Copco
 • Kod producenta: QEP R12 S5 AUTO
 • Moc max.: 11,9 kVA
 • Moc nom.: 10,1 kVA
 • Gniazda AC: 2x230V 16A / 1x230V 32A
 • LWA / Stopień ochrony: 96dB(A) /
 • Rodzaj silnika: HONDA GX630
 • Rozruch : elektryczny
 • Długość: 960 mm
 • Szerokość: 641 mm
 • Wysokość: 667 mm
 • Zbiornik paliwa: 24 l
 • Czas pracy na zbiorniku: ok. 4,3h
 • Typ silnika: benzynowy
 • Ciężar: 190 kg
Wyposażenie opcjonalne

Płatne dodatkowo (niewliczone w cenę):

+ Zestaw kółek transportowych

+ Zdalny bezprzewodowy rozruch i wyłączenie, ze złączem

Gwarancje

Gwarancja: 1 rok

 

Serwisy

Serwisy:

Dostępne na terenie całej Polski.

Zapytaj o produkt
Class aptent taciti sociosqu itora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Vivamus sed placerat dolor, sit amet tincidunt dui. Donec enim nulla, bibendum vitae tellus at, porttitor condimentum tellus. Nullam id tempus felis, in fringilla quam.

Najczęściej kupowane

Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.
Phone widget